Jak prawidłowo określać wiek ciąży?
Jeśli powiedzmy 30 czerwca byłam w 7 tygodniu ciąży to był to 7 na pewno ? Bo mówią że niby inaczej się to liczy...ale z USG wychodził równy 7

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
najczęściej wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Nie jest to więc dokładna data zapłodnienia. W pierwszym trymestrze ciąży lekarz może także zmodyfikować wiek ciąży na podstawie aktualnych wyników badań ultrasonograficznych. Kluczowym parametrem jest tutaj CRL, czyli długość ciemieniowo-siedzeniowa.
W sieci można znaleźć także kalkulatory ciąży oraz terminu porodu. Należy jednak pamiętać, że są to dane orientacyjne i kluczowe są informacje pochodzące od lekarza prowadzącego ciążę.
O tym, w jaki sposób liczyć tygodnie ciąży pisaliśmy w artykule, który znajduje się pod poniższym adresem:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-liczyc-tygodnie-ciazy.