Jak przebiega leczenie psychiatryczne po próbie samobójczej męża?

Witam mam takie pytanie.W ubiegłym tygodniu przeżyłam coś strasznego mój mąż próbował popełnić samobójstwo próbował się powiesić byłam u lekarza rodzinnego otrzymałam zwolnienie od pracy na 7 dni i tabletki. W poniedziałek idę do psychiatry i tu moje pytanie czy mogę liczyć na to że otrzymam dalsze zwolnienie Budzę sie w nocy mam koszmary nie mogę normalnie funkcjonować dodam tylko że mam 2 córki w wieku i 3 i 9 lat

Witam,
Jeśli lekarz psychiatra potwierdzi, iż Pani stan psychiczny uniemożliwia pracę, to zdecydowanie powinien przedłużyć zwolnienie. Bywa, że ludzie po traumatycznych przeżyciach wolą zostać przyjęci do szpitala psychiatrycznego na kilka tygodni, ponieważ nie radzą sobie z tym czego doświadczyli. W Pani przypadku może to być trudne z uwagi na dzieci. pani mąż prawdopodobnie przebywa teraz na oddziale psychiatrycznym, więc jest czas aby oprócz pomocy psychiatrycznej skorzystać z wskazówek udzielonych przez psychologa. Pozdrawiam, Grzegorz Pożyczka

Witam, u psychiatry dostanie Pani środki uspakajająco - nasenne. Byłbym z tym ostrożny bo branie tego typu medykamentów może wejść w nawyk. Alernatywnie radziłbym Pani wesprzeć się psychoterapeutycznie bo właściwie
to psychoterapeuta jest specjalistą od przeżyć traumatycznych i ich przepracowywania. Nie napisała Pani nic o przyczynach tego wydarzenia , co byłoby pomocne przy udzielaniu Pani rad.
Pozdrawiam serdecznie