Jak przekonać osobę do wykonywania dializ?

Mój 80 letni ojciec , od roku jest dializowany , cały czas mocno buntuje się przeciw dializom , uważając że nie są mu potrzebne , bo przecież " sika " ( kreatynina 4,7 ) wymusza na personelu skrócenie dializ z 4 godzin na 3 , a ostatnio sam zaczął rezygnować z systematycznych dializ , ograniczając je do jednej tygodniowo ( jest po zawałach ) Nie mam argumentów jakimi mogła bym przekonać go do kontynuacji dializ , a lekarze nefrolodzy chyba nie potrafili mu jasno wytłumaczyć potrzeby dializ .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety u osób w podeszłym wieku często występują podobne reakcje. Nie ma uniwersalnego sposobu na przekonanie Pani ojca do dializ. Musi wiedzieć jednak, że zapewne dializy w jego przypadku są ostatnią szansą na utrzymanie funkcji nerek. Ze względu na wiek na pewno już niestety nie kwalifikowałby się do przeszczepu. Może proszę spróbować grup wsparcia dla osób dializowanych. Pozdrawiam.