Jak przekonać partnera z chorobliwą zazdrością do leczenia?

Witam, mój partner ma najprawdopodobniej paranoję zazdrości. Przez jego zachowania dostałam depresji, nie bardzo rozumiałam co się dzieje, ale była taka presja psychiczna z jego strony i takie zachowania, że nie wytrzymałam - przyszedł dzień że musiałam wybrać swoje i dziecka życie i zdrowie... kazałam mu się wyprowadzić. On nie rozumie sytuacji i nie wie co się stało. Cała rodzina i jego znajomi odwrócili się ode mnie sądząc, że coś ze mną nie tak i biednego "wyrzuciłam" z domu. Ja szukając pomocy dla siebie (ciężka depresja) dowiedziałam się od psychiatry, że to najprawdopodobniej paranoja zazdrości. Co mogę zrobić, żeby pomóc partnerowi? Jak można przekonać go, ze powinien się leczyć?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Z Pani relacji wynika, że wskazana byłaby dla Pani Partnera, osobista konsultacja, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego (indywidualnie) do którego może Pani zachęcić/zainspirować Partnera.

Gdyby miała Pani potrzebę rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem powodzenia i pomyślności dla Pani, Partnera oraz Dziecka,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605