Jak przemóc w sobie strach przed obrzezaniem?

Marcin; 49 lat. Mam od lat stulejke, lekarze urolodzy mówiom, że konieczne jest radykalne obrzezanie. Jest to dla mnie szok. Nie wyobrazam sobie życia bez napletka. Boje się że nie będę już sprawny seksualnie. Wstydze się i obawiam się reakcji żony i kolegów z pracy, razem idziemy pod pryśnic. U nas w Polsce obrzezanie to temat tabu, coś nienormalnego. Co mam robić? Czy nieleczona stulejka jest groźna?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Jeśli lekarze wskazali na zasadność obrzezania, tzn. że cierpi Pan na stulejkę w rozumieniu choroby i takie właśnie jest właściwe leczenie.
Obrzezanie nie ma istotnego wpływu na sprawność seksualną. Oczywiście, może powodować pewne zmiany, ale równie często są one określane przez mężczyzn jako pozytywne, pożądane.
Jeśli Pana obawy mają głównie charakter psychogenny - tzn. stres, lęki, kompleksy, uzależnienie obrazu siebie od zabiegu obrzezania, trudność w rozmowie na ten temat z małżonką itp. - warto rozważyć osobistą rozmowę z psychologiem.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty