Jak przygotować się do pierwszego stosunku?

Witam, mam 21 lat i jestem prawiczkiem, moja partnerka również ma 21 lat i jest dziewica. Zamierzamy niedługo rozpocząć współżycie, ale mamy wiele obaw. Pierwsza jest związana z dopasowaniem fizycznym - dziewczyna ma niecałe 150 cm wzrostu, a ja 180 i penis nie jest jakiś mały, ale nie jest też ogromny, ale boimy się tego, że mogą wystąpić jakieś komplikacje, że on może się nie zmieścić i przez to sprawię jej ból - jaka byłaby odpowiednia pozycja dla nas? Jaki środek zastosować dla lepszego nawilżenia? Wiem, że na pewno będzie to duży stres dla obojga i pomimo tego, że podniecenie będzie to nawilżenie może nie być wystarczające. Proszę o szybką pomoc, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przy pierwszych zbliżeniach zalecana jest pozycja klasyczna, tzn. gdy kobieta leży pod partnerem. Wskazane jest podłożenie czegoś pod pośladki, najlepiej poduszki, która uniesie miednicę kobiety do góry. W ten sposób pochwa ułoży się w najkorzystniejszym kierunku, co zmniejszy ewentualny ból w trakcie przerywania błony i pierwszej penetracji.
Na rynku istnieje wiele lubrykantów, które zalecane są przy niewystarczającym nawilżeniu. Proponuję udać się do apteki i wybrać najodpowiedniejszy.
Wzrost partnerów nie ma większego przełożenia na ich życie seksualne. Nie podajesz wymiarów swojego członka, ale sam zauważasz, że jest przeciętnego rozmiaru. Pochwa jest zwykle bardzo podobnej długości. Dopóki nie spróbujecie nie dowiecie się o dopasowaniu narządów.
Pozdrawiam