Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sprawić, aby nasz pierwszy raz był udany?

Witam, mój problem polega na tym że ja i moja partnerka jesteśmy różnego wzrostu jestem wyższy i różnica między nami to 25cm. Druga sprawa że rozmiar mojego penisa to 13/14cm i czy z taką długością możemy liczyć na udany stosunek klasyczny? Ponieważ napotkaliśmy kilka problemów żeby umieścić penisa w pochwie, przez co stosunek jest nieudany. Czy możemy prosić o jakieś rady, żeby ten pierwszy raz nam wyszedł. To nasz pierwszy raz, o zabezpieczeniu jak najbardziej pamiętamy :) Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Szybki numerek z nieznajomym

Jeśli napotkaliście kilka problemów utrudniających inicjację seksualną, nie wiem jakich, to optymalnym wyjściem z sytuacji byłaby wizyta u lekarza seksuologa. W Bydgoszczy jest szczęśliwie kilku takich specjalistów, obu płci.
Różnice wzrostu w seksie nie mają większego znaczenia, łatwo je zniwelować przy odrobinie inwencji w wyborze pozycji. Wymiary penisa są w normie.
Wygodną pozycją dla niedoświadczonych jest pozycja od tyłu, kiedy partnerka opiera się na kolanach i łokciach, czyli tzw. kolankowo-łokciowa. Jest to naturalna pozycja biologiczna, typowa dla ssaków.
Ma się do pomocy zmysły wzroku i dłonie-palce... Różnice w poziomach penis-pochwa koryguje się szerokością rozstawienia kolan partnerów oraz ew. podłożeniem koca czy poduszki...
Proponuję jednak rozważyć wizytę u seksuologa, prawdopodobnie wystarczy jedna wizyta, a będzie możliwość wyjaśnienia wszelkich wątpliwości "natury edukacyjnej" dotyczących "ars amandi".
Warto też poczytać materiały na ten temat zawarte na tym Portalu. Jest ich sporo i są interesujące.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy