Jak przygotować się do zabiegu wycięcia fałdu anodermalnego odbytu?

Na wizycie u proktologa okazalo sie, ze mam fald anodermalny odbytu, ktory moze zostac usuniety w gabinecie chirurgicznym, o ile przepisana masc wczesniej nie pomoze. Zabieg mialby trwac max. 20 minut i chirurg zalozylby 2 szwy. Nie zapytalam chirurga, czy do ewentualnego zabiegu wyciecia tego faldu na kolejnej wizycie mam sie jakos przygotowac, czy chirurg poradzi sobie z tym problemem 'z marszu'. Czy chirurg musi sie tez jakos wczesniej przygotowac? Z gory dziekuje za odpowiedz. Joanna

Nie ma specjalnego przygotowania do tego zabiegu. Trzeba tylko przed zabiegiem bardzo dobrze się wypróżnic. A o chirurga proszę się nie martwić. Na pewno będzie przygotowany.