Jak przyjmować Vines w tej sytuacji?

Dzień dobry, chciałabym się spytać jednorazową przerwę pomiędzy opakowaniami dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej 24 4 ( vines). Czy w przypadku gdy nie mogę się umówić do swojego ginekologa na wizytę, robienie takiej jednorazowej przerwy bez konsultacji jest bezpieczne? Jadę na wakacje w przyszłym tygodniu, zastanawiam się jak postapić?
KOBIETA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, o jaką konkretnie przerwę chodzi. Jeśli chce Pani pominąć całe opakowanie, czyli zrobić miesięczną przerwę, to jest taka możliwość. Nie wiadomo jednak, jak Pani organizm zareaguje na odstawienie pigułek. Być może dojdzie do nieregularnych plamień lub krwawień, które przypadną na okres wakacji.

Aby uniknąć krwawienia z odstawienia podczas wyjazdu można połączyć dwa opakowania tabletek. Tym samym przesunie się krwawienie, które powinna wystąpić po ukończeniu drugiego opakowania.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczna-przerwa-w-zazywaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powrot-do-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych-po-miesiecznej-przerwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczna-przerwa-w-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.