Jak przyspieszyć wytrysk?

Jak przyśpieszyć wytrysk ? Zawsze mój stosunek trwał długo, a teraz - mam 55 lat - przy stosunku do pochwowym akt trwa 30-40 minut i nie zawsze kończy się wytryskiem. Moja partnerka ma 54 lata i tak długi akt jest dla niej męczący. Dla mnie też. Używamy też lubrykant bo naturalne nawilżenie już nie jest wystarczające. Pozdrawiam. Sławek

Witam Pana,

Opóźniony wytrysk (DE) stanowi dysfunkcję, której leczenie wymaga czasu i cierpliwości. Dotychczas nie zsyntetyzowano żadnych preparató do terapii wytrysku opóźnionego. Nic też nie wskazuje na to aby miały pojawićsiena rnku w najbliższych latach. DE może wynikać z uwarunkowań ogólnozdrowotnych ( miażdżyca, cukrzyca, choroby neurologiczne) jak i psychologicznych. Czynniki psychologiczne mogą łączyć się z nieuświadomionego braku akceptacji dla sfery seksualnej lub niechęci wobec partnerki seksualnej oraz wiele, wiele innych. Diagnozę powinien postawić lekarz seksuolog po analizie ogólnego stanu zdrowia. Warto zacząć od ograniczenia aktywności seksualnej jedynie do takich sytuacji kiedy odczuwa sięwyraźne podniecenie, a unikać stosunkó seksualnych "na życzenie partnera" czy wtedy gdy nie odczuwa się wystarczającego poziomu podniecenia. Należy unikać aktywności masturbacyjnej chyba że aktywność taka stanowi element gry wstepnej i jest podejmowana przez Pana lub partnerkę. W sprawie dalszego postępowania proszę zgłosić się do doświadczonego lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!