Osłabienie erekcji i przedwczesny wytrysk po dwuletniej abstynencji

Witam serdecznie, Mam 24 lata, przez ostatnie 2 lata nie odbyłem ani jednego stosunku. Od tego czasu (min. przez dietę i stres) zauważyłem bardzo mocne osłabienie erekcji. Przedwczesny wytrysk też niestety jest dla mnie problemem, ale potrafiłem w inny sposób zadowlić była partnerkę. Teraz odczuwam straszny lęk, boję się totalnej klapy, jeśli doszłby do jakiegoś zbliżenia. Ratunku! Co robić?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Homofobia

P { margin-bottom: 0.21cm; } Homofobia to nienawistna, wroga postawa wobec osób o orientacji homoseksualnej, która jest bardzo odporna na zmianę. Anna Golan, seksuolog, przybliża cechy oraz przykłady zachowań, którymi odznacza się homofob.

Dzień dobry!

Dłuższy okres abstynencji seksualnej i braku stałego związku naturalnie może wywołać lęk, niepokój, obawy, obniżenie samooceny itp. Jest jednak równie prawdopodobne, że silniejsze niż strach przed tym, jak będzie wyglądało zbliżenie, okaże się podniecenie, radość, przyjemność. Początki seksualne większości związków nie są idealne, konieczne jest zgranie się, przystosowanie do regularnego współżycia. Jeśli po spotkaniu nowej partnerki i rozpoczęciu z nią współżycia, problem zaburzeń erekcji lub wytrysku przedwczesnego nie będzie słabł i mijał, proszę zgłosić się do lekarza seksuologa. Jest również możliwa konsultacja już teraz, jeśli zauważa Pan rzadsze erekcje spontaniczne, wzwody nocne i poranne, słabszą erekcję podczas masturbacji.

Pozdrawiam!

0
Sylwia Osada Psycholog, Konin
46 poziom zaufania

Witam,
z Pana słów wynika, że natura problemów nie ma podłoża somatycznego, tylko problem tkwi w Pana emocjach. Głównym problemem jest lęk. I o nim może Pan porozmawiać z psychologiem zajmującym się problematyką seksuologiczną. Zachęcam do rozważenia wizyty u takiego specjalisty.
Pozdrawiam

0

Niejasny jest dla mnie element diety, jaka dieta spowodowała zdaniem Pana osłabienie seksualności? Z uwagi na wysoki poziom lęku i długa przerwę w aktywności wskazana byłaby wizyta prewencyjna u seksuologa.Czy nadal Pan stosuje tą, zdaniem Pana, szkodliwą dla seksu, dietę??
Generalnie dieta zbalansowana, dobra dla zdrowia, jest korzystna dla seksu.
Specjalne diety"proseksualne" już takie korzystne dla zdrowia ogólnego nie zawsze są, ale to sprawa do indywidualnego rozpatrzenia.
Proponuję, podsumowując, wizytę u seksuologa, najlepiej u lekarza seksuologa, bo przeprowadzenie badań medycznych, chociazby z powodu ("szkodliwej"?) diety, jest potrzebne.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty