Jak przywrócić miesiączkę po intensywnym odchudzaniu?

Witam, nie mam miesiączki od kilku miesięcy; dość intensywnie ćwiczę, jem raczej zdrowo, czasem tylko pozwalam sobie na cheat day; o zanik miesiączki podejrzewam spadek masy ciała, ważę 57 kg, przy wzroście 171 (mam dość widoczne mięśnie) ; chciałabym utrzymać tę wagę, ale jednocześnie przywrócić okres, co powinnam zrobić? ps. tymczasowo nie mam możliwości iść do ginekologa

Lek. Tomasz Budlewski

Musi zostać zwiekszona masa tkanki tłuszczowej konieczna wizyta u ginekologa