Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z utratą wagi przy intensywnym wysiłku fizycznym

Witam serdecznie, mam 27 lat i problem ze schudnięciem. Ćwiczę intensywnie czyli praktycznie codziennie. Chodzę na siłownię, gram w tenisa i piłkę nożną. Staram się jeść zdrowo. Nie jem słodyczy, nie piję napojów gazowanych. Czasem w weekendy zdarza mi się wypić dwa lub trzy piwa. I tyle. W zeszłym roku chodząc na siłownie i basem, nie stosując diety, udało mi się schudnąć do 83 kg. Teraz ważę 91 kg i waga nie chce spadać. Ostatni posiłek jem około 20:30. Co robić żeby schudnąć do 80 kg?
27 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam serdecznie. Nie wiem ile masz wzrostu więc trudno mi określić jaką powinieneś mieć prawidłową wagę. Jeżeli mimo tak intensywnego trybu życia i odpowiedniej diety nie możesz zmniejszyć swojej wagi warto poszukać przyczyn tego stanu. W pierwszej kolejności polecałabym wykonanie testów tarczycowych tj oznaczenie stężenia hormonów TSH, fT3, fT4. Musze cię poinformować iż w przypadku intensywnego wysiłku zwiększa swoją objętość masa mięśniowa, która także ma swoją wagę. Możliwe iż schudłeś z tkanki tłuszczowej a waga utrzymuje się przez rozwinięte mięśnie.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Dieta powinna być lekkostrawna i obfitująca w drób ryby , nabiał , warzywa i owoce.Powinna Pani również wrócić do ćwiczeń a ostatni posiłek jeść około 19 . po więcej informacji zapraszam na indywidualna konsultację.pozdrawiam .Piotr Lewandowski - dietetyk

0

Najprawdopodobniej przyczyną braku efektów odchudzania jest nieprawidłowa kaloryczność Pani diety - przypuszczalnie ilość kalorii którą Pani zjada jest taka sama lub tylko nieco niższa niż Pani zapotrzebowanie energetyczne. W konsekwencji tego nie ma efektów. Żeby to dokładnie ocenić musiałabym wiedzieć jak się Pani odżywia, co dokładnie Pani je w jakiej ilości. inną przyczyną może być przyrost masy mięśniowej. W momencie uprawiania intensywnych ćwiczeń fizycznych masa mięśniowa wzrasta, jeśli jednocześnie spada też tkanka tłuszczowa może Pani nie zaobserwować żadnych ubytków na wadze gdyż dochodzi do zamiany tkanki tłuszczowej na mięśniową.

0

Może ćwiczysz zbyt dużo? Możesz mieć podniesiony poziom min kortyzolu przez co spadek tłuszczowej masy ciała jest zahamowany.
Możliwe, że masz spore błędy dietetyczne - skonsultuj to ze specjalistą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy