Jak przyzwyczaić dziecko do jazdy autem?

Moj 3 miesieczny synek nie lubi jezdzic w wozku ani w foteliku samochodowym. Po paru minutach placze niezaleznie od pogody. Czy powinnam go przyzwyczajac i mimo to chodzic na spacery i wozic autem czy moze lepiej dac spokoj na jakis czas?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę najpierw wykluczyć wszelkie możliwe przyczyny niezadowolenia - nieprzyjemny materiał fotelika samochodowego - położyć np pieluszkę flanelową, to że świeci słońce podczas jazdy - zasłonić okno samochodu, jest za gorąco - latem ubierać dziecko do samochodu w samo body, dbać, by dziecko nie wsiadało do nagrzanego auta, dać dziecku pić przed jazdą, powiesić na rączce fotelika zabawki - najlepiej czarno-biało-czerwone (idealne dla 3-miesięcznego dziecka)o różnych fakturach. Jeśli jedzie Pani w dalszą trasę, dostosować się do rytmu dziecka - nie robić postojów gdy zaśnie, ale gdy się obudzi. Wziąć ze sobą koc, by można było położyć dziecko na płasko, by na chwilę zmieniło pozycję ciała.
Może też Pani spróbować pożyczyć inny fotelik samochodowy od innej mamy, by sprawdzić - być może pozycja dla dziecka w jego foteliku jest dla niego niewygodna.
Dla wózka świetną alternatywą jest nosidło. Szczególnie wygodne są te z pasem biodrowym. Wydatek jest nie mały, ale dziecko jest blisko mamy/taty, może obserwować świat - jest to dla niego atrakcyjniejsze niż leżenie w wózku.