Jak radzić sobie z częstym budzeniem się dziecka w nocy?

witam mam pytanie do pediatry.Moja corka skonczyla 3 msce i co godzine czasami 2 chce jesc.Karmie piersia rano i na noc dostaje butelke ale tak 80 ml.Chce Mala budzi sie w nocy co godz .Moze czyms zagescic mleko zeby spala lepiej albo wody jej dac przegotoeanej?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli chce Pani karmić w sposób mieszany (pierś plus mleko modyfikowane), to zdecydowanie lepiej jest w ciągu dnia podawać butelkę a nocą pierś. Karmienie nocne podtrzymuje laktację. Ponadto podawanie mleka modyfikowanego nocą może wpływać na rozwój próchnicy w przyszłości. Mleko matki zawiera składniki, które hamują rozwój bakterii próchniczotwórczych. Ponadto być może te częste wybudzenia są spowodowane potrzebą bliskości, które zapewni przystawienie do piersi i dzięki temu dziecko będzie rzadziej się wybudzać. Tak małemu dziecku nie powinno się zagęszczać mleka ani przepajać nocą wodą.