Jak radzić sobie z mężem alkoholikiem?

Witam pisze ponieważ juz nie wiem co mam robić, mój maz jest alkoholikiem, duzo pije, ale od miesiąca to juz przeszedł samego siebie pil bardzo duzo zwłaszcza wódki od dwoch dni nie pije po czym dzisiaj rano dostał zresztą juz nie pierwszy raz tylko w ciągu dwoch lat 5 napad padaczki, juz wiem jak działać w takiej sytuacji, ale to było o godzinie 10:30 a o 15:30 dostał drgawek, ale byl w pełni świadomy nie jak przy padaczce alkoholowej i następny atak drgawek również dostał o 21:00 tego samego dnia i również byl przytomny to trwa zaledwie 15/sekund dodam, ze nic nie je juz długo tylko pil, poci sie przy tym i ma stany lękowe, ale nie majaczy i nie jest agresywny i nie pozwala wezwać karetki co to jest jak pomoc co robić jestem w strasznym stresie

Witam,

Jeśli życiu i zdrowiu męża w tym momencie nic nie zagraża, to po opisie sytuacji wygląda to na zespół abstynencyjny (inaczej zespół odstawienny). To zespół objawów występującym u osób uzależnionych do ujawnienia którego dochodzi w sytuacji zaprzestania przyjmowania danej substancji lub zmniejszenia jej dawek. Dla zespołu odstawiennego po alkoholu charakterystyczne jest m.in. właśnie wzmożona potliwość, nudności, przyspieszona akcja serca, niepokój lęk.
Jest to dobry moment, aby dosłownie skorzystać z tego, że Pani mąż trzeźwieje i doświadcza tak negatywnego samopoczucia, aby mobilizować go do podjęcia jak najszybciej terapii uzależnień - czy to w prywatnym ośrodku, czy w szpitalu na oddziale leczenia uzależnień czy podczas wizyt u terapeuty uzależnień czy też w pobliskim Ośrodku Leczenia Uzależnień. To ważny moment, gdyż właśnie teraz Pani mąż szczególnie doświadcza tych trudności. Możliwe są również prywatne wizyty lekarskie zamawiane do domu, które pomagają przejść przez ten stan fizyczny - szybkie odtrucia, jednak bez podjęcia terapii, jest niskie prawdopodobieństwo wyjścia z nałogu.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek