Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z taką silną potliwością?

Mam problem z ogromną potliwośćia głowy szyji, czoła. Na dworze może być minus 20 a mi kapie z czoła i z włosów. Wyglądają jakbym jakbym wyszła z pod prysznica. Mam tak w sytuacjach stresujących. Czasem tylko pomyślę o czymś stresującym j od razu za uszami i po twarzy leci pot. Takie sytuacje jeszcze bardziej mnie stresują jak ktoś patrzy na mnie i zastanawia się co mi jest. Zmagam się z tym już z 10 lat i nigdzie nie mogę dostać odpowiedniej pomocy. Moja dr rodzinna przypisywała mi tylko belergot który mi wcale nie pomagał. Proszę o pomoc...
KOBIETA, 62 LAT 5 miesięcy temu

Fryzura wieczorowa - fale

Zależy Ci na tym, by pięknie wyglądać wieczorem? Nie masz pomysłu na fryzurę? Na najbliższe wyjście proponujemy fale. Obejrzyj filmik i zainspiruj się.

Dzień dobry,

W większości przypadków nie można określić przyczyny nadmiernej potliwości jednak należy wykluczyć choroby, które mogą wzmagać potliwość takie jak cukrzyca, zaburzenia ze strony tarczycy lub inne zaburzenia hormonalne, schorzenia neurologiczne. Jeśli badania wykażą chorobę, należy w pierwszej kolejności podjąć jej leczenie. W przypadku braku skuteczności leczenia bądź wykluczenia w/w stanów i braku skuteczności po zastosowaniu innych dostępnych środków hamujących pocenie się, stosujemy toksynę botulinową. Skórę w okolicy z nadmierną potliwością znieczulamy miejscowo kremem znieczulającym i ostrzykujemy techniką mezoterapii, czyli wielu drobnych depozytów rozproszonych regularnie w skórze w leczonym obszarze. Efekt zabiegu występuje już w ciągu 3 dni i utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od ciężkości i okolicy potliwości oraz użytej dawki leku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy