Jak radzić sobie z tikiem nerwowym?

Dzień dobry, zwracam się z takim pytaniem. Otóż mam dłuższe włosy - nie są super długie, powiedzmy 6-7 cm, staram się o nie dbać, niestety w sytuacjach stresowych mam taki nawyk którego nie ktroluję, że kręcę włosy, nawijam włosy na palec i kręcę, zapewne to powoduje, że stają się słabsze i mają tendencję do wypadania. Oczywiście staram się walczyć z tym tikiem nerwowoym natomiast mam pytanie czy można zastosować jakąś odżywkę ew szampon, żeby te włosy wzmocnić ? I drugie osobne pytanie czy obecność większej ilości łupieżu może osłabiać włosy i powodować wypadanie ? Dzieuję za odpowiedź.

Witam,

proszę rozważyć obcięcie włosów na jakiś czas, jeśli z tym związane są negatywne myśli, dobrze byłoby przeanalizować wzorce myślowe?
Pozdrawiam serdecznie