Od 4 kl. szkoły podstawowej ciągle wypadają mi włosy - co robić?

Jestem kobietą i mam 21 lat. Do 3 klasy szkoły podstawowej miałam gęste włosy. Od 4 klasy zaczęły się problemy. Włosy zaczęły wypadać, dziś mam ich naprawdę niewiele. Jako dziecko często chorowałam i przyjmowałam wiele antybiotyków. Mam słabe krążenie, niską odporność, często się źle czuję, jednak przez ostatnie kilka lat regularnie robiłam morfologię i wszystko jest w normie. W gimnazjum miałam anemię, jednak z powodu odchudzania. Nie odżywiam się "super" zdrowo, ale staram się urozmaicać swoją dietę. Brałam także witaminy, jednak dalej wypadają mi włosy, ale staram się o nie dbać (stosuję różnego rodzaju odżywki). Muszę być głowę codziennie, gdyż na drugi dzień włosy u nasady są bardzo tłuste. Czasem jak umyję głowę, to świeci mi się skóra, jakby dalej była przetłuszczona. Mam długie włosy, jednak kiedyś obcięłam je dosyć krótko, aby się zregenerowały. Już niedługo i mogę naprawdę wyłysieć. Nikt z dermatologów, u których byłam, nie potrafił mi pomóc. Czy można zrobić badania skóry głowy? Jakie badania należy zrobić, aby znaleźć przyczyny wypadania włosów? Gdzie i do kogo się z tym zgłosić? Pozdrawiam, Natalia A.

Witam serdecznie,
Generalnie nadmiernym wypadaniem włosów zajmują się dermatolodzy. Jednak warto odwiedzić również lekarza rodzinnego w celu wykluczenia choćby choroby tarczycy. Można również przeprowadzić badanie włosa - wykonują go niektórzy dermatolodzy.
Pozdrawiam