Jak radzić sobie z tym problemem lęku przed światem?

Witam. Piszę, ponieważ mam wrażenie, że mój stan się pogarsza i chciałabym zasięgnąć porady. Od ponad roku prawie w ogóle nie wychodzę z domu, a każde wyjście jest dla mnie bardzo stresujące. Nie pracuję, bardzo bym chciała, ale paraliżuje mnie strach przed dzwonieniem do obcej osoby i przed rozmową kwalifikacyjną. Wyjście gdziekolwiek jest dla mnie ogromnym problemem, nawet do sklepu, gdzie bardzo drżą mi ręce i głos, boję się również oceny mojej osoby przez innych. Do tego dochodzą myśli samobójcze, samookaleczenia i uczucie beznadziei. Nigdy nie byłam u psychologa czy psychoterapeuty. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić i do kogo się zgłosić?

Witam,

pierwsze kroki powinna Pani skierować do lekarza psychiatry który dokładnie zapozna się z objawami klinicznymi i oceni stan Pani zdrowia i zaleci odpowiednie leczenie oraz pomoc psychologa lub psychoterapeuty.

Ze względu na myśli samobójcze lub samookaleczenia wskazanie do wizyty w szpitalu psychiatrycznym w każdym szpitalu jest poradnia zdrowia psychicznego lub izba przyjęć w takich przypadkach jak Pani przyjmuje się pacjentów aby udzielić im pomocy aby nie oczekiwali w kolejkach w przychodniach.

Proszę o kontakt tel z izbą przyjęć szpitala który udzieli informacji jak z korzystać z pomocy.

Pozdrawiam

Witam Panią,

To, czego Pani obecnie doświadcza jest bardzo niepokojące,

wręcz niebezpieczne.

Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjno-lękowe

z agorafobią i fobią społeczną.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń.

Człowiek, dotknięty agorafobią i fobią społeczną przy wychodzeniu z domu,

jak też w relacjach z innymi ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku

i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji towarzyskiej

czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.

Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem natury psychicznej,

sposób na wyładowanie agresji, stresu lub ukojenia lęku.

Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego napięcia psychicznego.

Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się być

łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.

Jest to zjawisko o złożonym charakterze, które może prowadzić

do poważnych zaburzeń.

Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz lub trauma spowodowana

w dzieciństwie.

Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości rozwiązania swoich

trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.

Ważne, żeby nie pozostawała Pani z tym sama.

Numery anonimowego, bezpłatnego telefonu zaufania to 116 123.

W każdej chwili może Pani także zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego,

lekarza psychiatry lub psychologa w swoim mieście.

Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli oraz nieadekwatnych zachowań

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty powstałe na przestrzeni

życia oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/