Jak radzić sobie z tymi objawami od serca?

Nerwica lękowa bezsennosc arymtia serca .Najwiekszym problem jest ze od prawie roku rzadko kiedy spie zdarza mi sie 10dni z rzedu wogole nie spac bylem I na sor I u lekarza rodzinego badania jakie wykonali mi krew mocz ekg saturacja I zmierzenie cisnienia I stwierdzili zaburzenia depresyjne Lękowe mieszane zaburzenie somatyzacyjne I odesłali do psychiatry przypisal mi pregamid 150mg sortagen 50mg I lorafen 1mg .I mowili ze nic powaznego mi sie nie dzieje a z tego co wiem taki powazny dlugotrwaly brak snu moze np:serce uszkodzic.Czy te badania ktore mi wykonano sa wystarczajace w moje sytuacji?jest totalne wykonczony nie czuje nog prawie oslabiony caly czas mnie mdli jak chodze zimne poty suchosc w gardle mimo picie duzo wody serce boli czesto skoki cisnienia I pulsu mimo ze biore bisocard 5mg

Witam Pana,

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.

Jeżeli zdiagnozowano u Pana zaburzenia lękowe, to one mogą powodować

bezsenność i pozostałe objawy, które Pan opisuje.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych

rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,

uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,

uczucie uciskającej guli w gardle, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,

które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Bardzo ważne jest, żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,

odpowiednio dopasowaną psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych i problemów ze snem oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/