Jak radzić sobie z uzależnieniem od masturbacji w wieku 18 lat?

Witam, mam pewien problem Wydaje, Mi się że jestem uzależniony od masturbacji. Muszę to robić codziennie albo i częściej przez to nie mogę się skoncentrować i muszę to robić. Dodał, ze mam 18 lat i jak sobie z tym poradzić czy mam za wysoki testosteron?

Dzień dobry!

Aby ocenić, czy masturbacja rzeczywiście ma charakter uzależnienia, czy mieście się w granicach zdrowego zachowania, można skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie seksuologicznym. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!