Codzienna masturbacja u dziewczyny

Dzien dobry. Moja dziewczyna codziennie sie masturbuje czasem zdaza sie jej to 2/3 razy. Do tego uprawiamy seks czesto. Czy mam powod do obaw? Czy to uzaleznienie?

Dzień dobry!

Po samej częstotliwości masturbacji nie jest możliwe ocenić, czy ma ona charakter uzależnienia, jest zachowaniem nawykowym, kompulsywnym, zastępczym lub w inny sposób nieprawidłowym - czy też po prostu świadczy o dużym libido lub jest naturalne, prawidłowe dla danego okresu w życiu. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa z dziewczyną oraz większa ilość informacji.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Trudno powiedzieć, czy masturbacja w takiej częstotliwości wskazuje na uzależnienie od niej. Częstotliwość masturbacji Pana dziewczyny może jednak wskazywać na jej nerwicowy charakter. Warto byłoby też przyjrzeć się ogólnej jakości waszego współżycia.
Proponowałbym wobec powyższego konsultację seksuologiczną.

Pozdrawiam.