Jak radzić sobie z wstrzymywaniem moczu u dziecka?

Jak od uczyć 4 letnią córkę wstrzymywania moczu? Robi tak, gdy jest u babci. Twierdzi, że nie chce by babcia je podglądywała. Jednak babcia zaprzecza, że patrzy się jak wnuczka oddaje mocz. Córka wstrzymuje mocz już trzy miesiące przez ok. 5 godzin, tzn. za każdym razem jak jest u babci to nie sika, a gdy wraca od babci to w domu załatwia się normalnie. U babci ma nocnik, ma tez wybór usiąść na toaletę. Córka ma takie problemy odkąd pojawiła się w domu jej młodsza siostra.

Dzień dobry, prawdopodobnie jest to spowodowane stresem wynikającym z nowej sytuacji. Proszę udać się do pediatry celem wykluczenia chorób układu moczowego i, w razie potrzeby, do psychologa dziecięcego.