Jak radzić sobie z zaparciami u niemowląt?

Mój miesięczny synek od trzech dni mało śpi w dzień i strasznie płacze . Karmie go mlekiem modyfikowanym. Ma problemy z ulewaniem wiec pił przez pare dni mleko przeciw ulewaniu ale jego kupa była zielona. Od tego czasu daje mu mleko zwykle dla maluszków i jego kupka pojawia się raz dziennie i jest podobna do żółtej plasteliny . Gdy się budzi w dzień to głośno placze, cały się pręży i wysila jak by chciał zrobić kupkę ale nie mógł . Czy to zaparcia czy może kolki ? Co mam robić żeby mu pomoc ? U pediatry byłam i zapisała mi dicoflor ale narazie nic nie pomaga

Niestety trudno powiedzieć czy to efekt zmiany mleka, czy rzeczywiście kolki chociaż te pojawiają się nieco później. Być może to przejściowa nietolerancja nowego mleka.