Jak radzić sobie ze skokami ciśnienia?

Mam 38 lat od 10 lecze się na nadciśnienie, jakiś tydzień temu miałem skok ciśnienia który zabiłem za pomocą leków, co dziwne po tum zajsciu przez caly tydzień kiepsko się czuję mam zawroty głowy dziwnie widzę, wszystko jest rozmazane i niewyraźne, do tego czasami dochodzą duszności i zaburzenia równowagi, dziwne jest to że te objawy same znikają i nadchodzą w zależności od tego co robię w ciągu dnia, proszę o pomoc

Podaje Pan trochę mało szczegółów.Nie pisze Pan jakie jest teraz ciśnienie,po tym "zbiciu".Może za małe,a może dalej za duże i stąd te objawy.Powinien Pan przez kilka dni mierzyć ciśnienie kilka razy dziennie lub zrobić monitorowanie ciśnienia i w zależności od wyników zmodyfikować leczenie.