Jak rozpocząć leczenie otyłości?

Leczenie otyłości (Warszawa) Mam już dosyć.... Mam 36 lat 158 cm wzrostu i wiążę już ponad 105 kg. Boję się już wchodzić na wagę. Mimo że systematycznie się ruszam mimo diet to nie mogę schudnąć. A do tego zaczynają się inne problemy ze zdrowiem tj. nadciśnienie choroba zakrzepowa. Nie wspomnę o braku akceptacji otoczenia braku życia intymnego. Co dalej robić? Wiem że sama sobie z tym problemem nie poradzę chcę zacząć leczenie tylko jak?

Witam Panią,

Pani wskaźnik BMI wynosi ponad 42, co świadczy o otyłości III stopnia, w związku z czym sama terapia dietetyczna może nie przynieść rezultatów. W Pani sytuacji rozwiązaniem może być chirurgiczne leczenie otyłości. Operacje bariatryczne są refundowane przez NFZ a wskazaniem do ich przeprowadzenia jest BMI powyżej 40 lub BMI powyżej 35 + choroby towarzyszące.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który powinien wydać Pani skierowanie do bariatry.
Proszę jednak pamiętać, że sama operacja to początek walki z otyłością, ale także szansa na jej pokonanie.

Życzę Pani powodzenia i pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,

Każde próby odchudzania najlepiej zaczynać od współpracy ze specjalistą. Ważna jest dokładna diagnostyka i znajomość stanu Pani zdrowia aby móc cokolwiek doradzić. Koniecznością jest poznanie powodu występowania u Pani nadmiernej masy ciała – czy jest to otyłość prosta, czy wtórna, czy występują choroby które są efektem nadmiernej masy ciała, ale czy są też takie, które mogą być jej powodem. Należy również ocenić ogólną kondycję Pani organizmu i sposób odżywiania, aby zaproponować dietę lub też doradzić skorzystanie z bardziej doraźnych sposbów, takich jak operacje bariatryczne. W tej sytuacji nie polecałabym odchudzania na własną rękę – zbyt drastyczne zmniejszenie podaży energetycznej, zły dobór składników diety, nie w pełni dopasowany jadłospis i podobne zabiegi, mogą Pani przynieść więcej szkód niż pożytku. Niezbędna jest w tej sytuacji współpraca z dietetykiem i lekarzem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9