Jak rozpoznać kamicę nerkową u małego dziecka?

Słyszałam, że małe dzieci też mogą chorować na kamicę nerkową. Ale w jaki sposób rozpoznać, że to właśnie kamica? Czy tylko poprzez wykonanie badań, czy można zasugerować się jakimiś typowymi objawami, które jako mama moge po prostu dostrzec?

Objawów kamicy u dzieci jest wiele - zakażenie układu moczowego, bóle brzuszka, dolegliwości w oddawaniu moczu, zmiany w moczu widoczne gołym okiem (mocz "ceglasty"), wyniki badań moczu, wyniki badań obrazowych (USG). Myślę, że każdy pediatra je zna i myślę, że dziecko jest po okresową kontrolą pediatry (tzw. bilanse). Tędy droga... Pozdrawiam rh