Jak rozwiązać problem z nadmiernym poceniem u mężczyzny?

Witam. Potrzebuję pomocy, jak rozwiązać problem z nadmiernym poceniem u mężczyzny? W ciągu dnia są to głównie stopy (całe buty i skarpetki są ciągle mokre), a w nocy - bardzo intensywne pocenie całego ciała. Na pewno nie wpływa na to ubiór, pora roku, stres, a niestety żadne środki polecane w aptece nie skutkują. Nie jest to normalne pocenie się i konieczna jest pomoc specjalisty. Do jakiego lekarza należy się udać? Jakie badania mogą wskazać problem? Jakie ewentualne choroby są najczęstszą przyczyną? Dziękuję za każdą odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Na początek powinna Pani skierować się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania i w razie konieczności skieruje Panią do specjalisty. Możliwą przyczyną Pani objawów są m. in. zaburzenia hormonalne (np. nadczynność tarczycy).