Problem nadmiernego pocenia - jak zdiagnozować przyczynę?

Witam. Mam 22 lata i nie mam nadwagi. Od około roku mam problem z nadmiernym poceniem się. Nie jest to jednak zwykły pot, ponieważ poce się tylko kiedy jest mi zimno. Przez lato myślałam, że problem minął. Pociłam się normalnie jak każdy podczas upałów, jednak kiedy temperatura spadła mój problem wrócił. Za każdym razem kiedy wyjdę z domu pod pachami mam mokre plamy, co chwilę muszę się przebierać, w ciągu dnia co najmniej kilka razy. Wystarczy 10 minut wolnego spaceru z psem na dworze i już moje pachy są całe mokre, a do tego śmierdzące. Jak wspominałam nie mam nadwagi, myję się kilka razy na dzień. Żasne antyperspiranty i kosmetyki nie działają. Próbowałam pić szałwię, po części pomogło. Pociłam się mniej przez kilka dni, jednak nie podziałało to na zapach. Nie było aż tak mokrych plam, ale wciąż śmierdziałam jakbym przebiegła maraton. Ten problem utrudnia mi życie, wstyd mi wyjść do ludzi, bo boje się że zobaczą moje mokre plamy pod pachami, nie mówiąc już o tym że zawsze kiedy ktoś koło mnie usiądzie zastanawiam się tylko czy nie czuje tego zapachu! Proszę o pomoc, bo już tak dłużej nie mogę. Robiłam jakiś czas temu badania krwi u lekarza i wszystko wyszło w porządku, wybieram się na ponowne badanie krwi, ale co jeśli znowu nic nie wyjdzie?

Witam,
Współczuję problemu i jednocześnie gratuluję, że się Pani nie poddaje i szuka Pani przyczyny problemu. Jeśli wyniki badań nic nie wykazały proponowałabym poszerzyć pakiet badań- skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub endokrynologiem. Nadpotliwość może być również przyczyną chorób neurologicznych, permanentnego stresu, nadczynności tarczycy, infekcje, hipoglikemii i niewyrównanej cukrzycy itd. Być może ktoś w rodzinie ma podobny problem? Za mało informacji Pani podała jednak gdzieś leży przyczyna i stosowanie antyperspirantów tylko maskuje problem, ale go nie rozwiązuje. Proszę się nie poddawać i szukać przyczyny!
PS. Jeśli chodzi o kwestie żywieniowe to proszę unikać ostrych przypraw, kofeiny i alkoholu, których spożywanie może nasilić pocenie się.