Jak samemu obniżyć poziom kreatyniny?

chodzi mi o to jak samemu mam obniżyć poziom kreatyniny ,dwa miesiące temu usunięto mi nerkę operacja odbywała się w Niemczech a ja jestem trochę na bakier z niemieckim dla tego chciałbym wiedzieć co mogę samemu zrobić w tym kierunku ?

Witam. Przede wszystkim powinien Pan dbać o zdrową, harmonijną dietę oraz wypijać około 1,5-2 litry wody dziennie. Optymalnie byłoby wyeliminować wszelkiego rodzaju używki - papierosy, alkohol, fast-foody, napoje energetyczne, pokarmy tłuste i słone. Powinien Pan również poddawać się systematycznym badaniom kontrolnym, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.