Jak schudnąć przy problemach z kolanami?

Witam mam 22 lata mierzę 166 cm i waże 74 kg. Chciałam się zapytać jak mogę skutecznie schudną. Mam problemy z kolanami więc takie ćwiczenia jak np przysiady nie wchodzą w grę. W dodatku mam problem ze słodyczami a zwłaszcza z czekoladą, bardzo staram się ją ograniczyć ale niestety mi to nie wychodz :( Chciałabym pozbyć się tłuszczyku na pupie, biodrach i brzuchu jak tego dokonać??
22 LAT ponad rok temu

Witam,

Zacznę od kwestii czekolady. Proponuję spożywać 5 posiłków dziennie, które będą zawierały węglowodany złożone: płatki owsiane, musli, chleb razowy, kaszę, ryż, makaron - najlepiej razowy oraz duże ilości warzyw. Węglowodany złożone pomagają utrzymac stały poziom cukru we krwi. Jego spadek powoduje bowiem wzmożoną ochotę na słodycze, ponieważ podnoszą one w bardzo szybkim tempie jego poziom. Jednak po takim nagłym skoku następuje gwałtowny spadek cukru we krwi co sprawia, że znów mamy ochotę sięgnąć po coś słodkiego. Ze słodyczami jest tak, że im więcej się ich je tym większą się ma na nie ochotę.

Drugą sprawą jest aktywność fizyczna. Jesli ma Pani problem z kolanami to faktycznie przysiady czy bieganie nie wchodzą w grę. Natomiast znakomitym sportem jest basen. Pomaga on spalać nadmiar kilokalorii, a przy tym nie szkodzi na kolana.

Kwestie zdrowego żywienia to przede wszystkim:

- regularne posiłki
- ruch
- odpowiedni dobór produktów: mięso i wędliny drobiowe, dużo warzyw, ograniczona ilość owoców, produkty nabiałowe poniżej 1,5% tłuszczu oraz węglowodany złożone, o których już pisałam.