Jak schudnąć z wagi 104 kg?

Mam 21 lat, 174cm wzrostu i ważę 104 kilo, wiem to dużo, do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale zdałem sobię sprawę, że ta waga to już powoli choroba, chciałbym schudnąć, chociaż do 80kg lecz nie mam motywacjii. Jak ją znaleźć i jak zacząć odchudzanie?

Witam
Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie dlaczego chce schudnąć? Jeśli chce Pan zrobić to przede wszystkim dla siebie dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia to jest to jakbardziej prawidłowa odpowiedz :-) Oczywiście warto także zrobić to dla ukochanej osoby jeśli się ją ma, ale przed wszystkim dla siebie. W problemie nadwagi i otyłości ogromnie ważną rolę odgrywa psychika. Jeśli owe zbędne kilogramy wynikają z "zajadania problemów" czy braku akceptacji, nie lubieniu siebie warto popracować także nad aspektem psychologicznym. Niezwykle pomocne jest wsparcie rodziny, przyjaciół. Odnośnie roli dietetyka wg mnie jako specjalisty najważniejsze jest dobrać odpowiednią kurację dla pacjenta bo tylko taka na prawdę jest skuteczna. Szablonowe, ogólnikowe diety działają jedynie na krótką metę lub w ogóle nie działają. Natomiast spersonalizowana indywidualna terapia daje oczekiwane długotrwałe pozytywne efekty serdecznie zapraszam. Bliższe szczegóły na temat wizyty ( możliwa także na odległość) można uzyskać telefonicznie lub emailowo Agnieszka Biernat specjalista ds promocji zdrowia i dietoprofilaktyki tel.603 101 950 email:asbiernat@gmail.com