Jak się pozbyć problemu z erekcją?

Witam, mam 21 lat i przychodzę z problemem z utrzymaniem erekcji. Jestem aktywny seksualnie już ponad 4 lata między czasie pojawiały się różne partnerki seksualne, przy których nie towarzyszył mi ów problem z wyjątkiem jednej, jednorazowej sytuacji, wtedy wydawało mi się że jestem pod presją i dlatego pojawił się ten problem, lecz szybko został zażegnany. Jednakże problem powrócił po roku z nową partnerką. Kilka prób zakończyło się fiaskiem (była dziewicą), zakupiłem tabletki na potencję, ze skutkiem zadawalającym. Zażyłem jedną tabletkę, bez problemu, kolejnego razu nie wziąłem, problem się pojawił, wróciłem do tabletek, kolejne 2 i również obyło się bez problemu. Gdy tabletki się skończyły i przyszedł czas bliskości z lekkimi problemami, ale się udało odbyć pełen stosunek. Kolejne stosunki odbywały się bez żadnych problemów, lecz teraz problem powrócił, nie wiem czym może to być spowodowane, powiem jedynie że dobija mnie ten fakt i raczej działa na niekorzyść bo przy kolejnych zbliżeniach, gdy dochodzi do momentu kiedy ma się odbyć stosunek, pojawia się problem. Dodam, że chodzę na siłownię, prowadzę aktywny tryb życia, czasem moja dieta jest zróżnicowana, pojawi się parę pustych kalorii, lecz raczej bym nie dopatrywał się winy w stylu życia, a bardziej na tle psychologicznym, ponieważ przez te kilka prób spadła samoocena oraz pewność siebie.

W pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny somatyczne, więc warto poruszony problem omówić z lekarzem internistą. Takie objawy mogą mieć związek z cukrzycą, miażdżycą, schorzeniami neurologicznymi, hormonalnymi i wieloma innymi - stąd konieczne wydaje się zasięgnięcie opinii lekarza. Jeśli okaże się, że źródła problemów leżą po stronie psychologicznej, wówczas warto podjąć konsultację z psychologiem i/lub seksuologiem.