Utrata erekcji podczas stosunku u 19-latka

Od pewnego czasu mam zaburzenia erekcji, mianowicie tracę bezpowrotnie erekcję w czasie stosunku przez co muszę go przerwać. W sytuacjach intymnych ciężko mi o erekcję. Mam 19 lat, nigdy nie nadużywałem masturbacji, nie miałem wcześniej problemów w tych sprawach. Mój problem na pewno nie ma podłoża psychicznego, przeszedłem wiele prób i problem nie znika. Moje pytanie brzmi czy jest to choroba wyleczalna, jeżeli tak to jakich środków powinienem się spodziewać od lekarza? Pozdrawiam!

Nie ma większego sensu dyskusja, czy przyczyny są psychiczne, czy na pewno nie...
Badania to wykażą, zresztą zwykle zaburzenia mają etiologię mieszaną.
Dysfunkcje u młodych są zazwyczaj przejściowe i dobrze rokujące. Wyjątkiem są zaburzenia posterydowe ("siłownia") i narkotykowe oraz niektóre psychiatryczne.
Lekarz seksuololg przede wszystkim najpierw porozmawia i potem zaleci potrzebne badania.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry!

Nie można wykluczyć psychologicznego podłoża trudności, tym bardziej, że podchodził Pan do wielu prób stosunków, które okazywały się nie w pełni udane. Z pewnością potęguje to obawę o swoje zdrowie i związek, stres, lęk przed kolejnym niepowodzeniem - co zawsze potęguje zaburzenia erekcji, również te o podłożu organicznym. Aby zdiagnozować przyczyny problemu proszę jednak w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza seksuologa lub urologa. Rodzaj leczenia zależy od Pana indywidualnej sytuacji i diagnozy. Mogą być to np. środki na poprawienie erekcji przyjmowane codziennie przez dłuższy okres czasu i stale poprawiające kondycję seksualną (efekt utrzymuje się również po zakończeniu przyjmowania leku), lub środki przyjmowane doraźnie przed planowanym stosunkiem. Może się również okazać, że leczenia wymagają nie tyle zaburzenia erekcji, co choroba zasadnicza, która je wywołała, np. zaburzenia hormonalne, cukrzyca itp.

Pozdrawiam!