Miękki penis w trakcie stosunku u młodej osoby

Mam 19 lat i ogromny problem, mianowicie w sytuacji zbliżenia bardzo ciężko jest mi spowodować erekcję, a jeżeli to już się uda to po chwili penis mięknie i nie jestem w stanie odbywać dalszego stosunku, nie jest to spowodowane stresem ponieważ przeszedłem już wiele prób. Nigdy nie nadużywałem masturbacji. Zamierzam udać się z tym do seksuologa ale moje pytanie brzmi czego mogę się spodziewać w formie terapii, jakich środków farmakogicznych? I przede wszystkim jest to problem w pełni wyleczalny?

Dzień dobry,

Seksuolog może Panu wskazać prawdopodobne przyczyny trudności w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji. Nie wydaje się też, by tak młody człowiek, jak Pan, musiał korzystać ze środków farmakologicznych.
Odpowiedź na ostatnie pytanie brzmi: Jak najbardziej tak.

Pozdrawiam.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
to bardzo ważne, że podjął Pan decyzję o wizycie u seksuologa. Zostaną zadane Panu różnego rodzaju pytania. Nie jest powiedziane, że od razu będą zaproponowane leki. Najpierw należy ustalić przyczynę Pana zaburzeń. Może mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. A wtedy potrzebna jest terapia, na której dojdzie Pan do źródła pojawienia się tego zaburzenia.
Pozdrawiam