Jak się przygotować do rektoskopii?

Witam.Mam miec rektoskopie,ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabiegu przygotowac,dlatego chciałbym sie dowiedziec jak sie do tego zabiegu przygotowac.Za odpowiedz bardzo dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przeddzień badania, późnym wieczorem, należy wykonać wlewkę doodbytniczą ENEMA. W dniu badania, na 3 godziny przed jego rozpoczęciem, należy wykonać wlewkę doodbytniczą ENEMA. W dniu badania można pić płyny. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza kierującego na badanie.