Jak skutecznie i zdrowo zrzucić ok. 25 kg?

Witam mam 19 lat ważę około 98 kg mam pytanie jak skutecznie i zdrowo zrzucić około 25 kg chodzilem do dietetyka niestety kosztowalo mnie to duzo kasy a nic nie pomoglo prosze o pomoc

Skoro wizyta u dietetyka nic nie pomogła może oznaczać to, że problem wagi nie leży w złych nawykach żywieniowych. Proponuje udać się do lekarza, który zleci podstawowe badania i wyeliminuje najbardziej prawdopodobne choroby. Jeśli jednak jest Pan zainteresowany konsultacją proszę o kontakt na adres marta@zdrowozjesz.pl

Dieta powinna mieć odpowiednią kaloryczność. Jeżeli po tygodniu stosowania nie daje efektu, należy ją modyfikować, aż do skutku. Najlepsze efekty uzyskuje się przychodząc do dietetyka raz w tygodniu w celu wykonania analizy składu ciała i skonsultowania dotychczasowego postępowania dietetycznego. Co-tygodniowe wizyty mobilizują do przestrzegania diety. Wstępem do opracowania jadłospisu powinny być wyniki badań, gdyż niektóre nieprawidłowości, w tym zaburzenia hormonalne - wymagają wprowadzenia dodatkowych zaleceń i odpowiedniego doboru pokarmów do diety w optymalnej ilościach.
Mam nadzieję, że podane wyżej informacje pomogą przeanalizować prawidłowść stosowanego dotychczasowego planu żywienia.

Podstawą zdrowej diety odchudzającej są co najmniej 4 posiłki spożywane w równych odstępach czasu, różnorodność pokarmów z wykluczeniem tych niezdrowych oraz ilość wypijanych płynów - około 2 l dziennie. Bardzo ważna jest kaloryczność diety i proporcje białka, węglowodanów, tłuszczu, błonnika oraz odpowiednie ilości minerałów i witamin.
Reasumując, potrzebna jest Panu dieta prawidłowo zbilansowana przez specjalistę dietetyka oraz jeśli jest taka potrzeba - równoległe leczenie farmakologiczne.

Przykładowe rodzaje badań podaję na https://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/pakiet-opieki-specjalistycznej/

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Czy przy ograniczeniu kalorii były jednocześnie włączone ćwiczenia (basen, siłownia cokolwiek)? Jeśli nie efekty są znikome. Żeby zredukować 1 kg tkanki tłuszczowej trzeba spalić około 7000kcal. Często kaloryczność diety 1300-1500kcal są po to by pacjent przy małej aktywności dalej nie tył, a te nadprogramowe kilogramy po części trzeba "wypocić" na ćwiczeniach.

Witam,
Przede wszystkim należy udać się do lekarza, aby zrobić podstawowe badania, sprawdzić czy problemem nie jest jakieś schorzenie. Jeśli wszystko będzie w porządku wówczas można rozpocząć dietę redukcyjną. Najkorzystniej byłoby aby udał się Pan do innego dietetyka, może ten u którego Pan był nie był odpowiednim specjalistą.
Podstawowe założenia prawidłowej diety (IŻŻ):
Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.
Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.
Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).
Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.
Mięso spożywaj z umiarem.
Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców.
Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych, a także produktów zawierających dużo cholesterolu i izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Zachowaj umiar w spożyciu cukru i słodyczy.
Ograniczaj spożycie soli.
Pij wystarczającą ilość wody.
Nie pij alkoholu.

Po więcej wskazówek zapraszam na moją stronę,
www.psychodietetyk.org

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Brzuskiewicz