Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie radzić z nietrzymaniem stolca?

Witam serdecznie Mam problem...ponieważ pod wpływem stresu puszczają mi zwieracze... w sensie z pupy... no i nie chce nosić pampersów tylko jakieś podpaski czy coś... bo nie jest to obfite ale jednak występuje... dlatego chciałem spytac jakie moglbym nosić do stringów no i bardziej z tyłu.. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Wybór metody leczenia żylaków i hemoroidów

Dzień dobry!

Należy zgłosić się do lekarza, aby rozpoznać przyczyny nietrzymania stolca.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Stres bardzo rzadko powoduje takie objawy, więc bezwzględnie konieczna jest wizyta u lekarza. Nietrzymanie stolca spowodowane jest dysfunkcją mięśni zwieraczy odbytu, do której dochodzi w następstwie bezpośredniego uszkodzenia mięśni lub pod wpływem zaburzeń neurologicznych prowadzących do zmian w ich unerwieniu.
Doraźnie może Pan stosować tampony doodbytniczo lub podpaski - jeśli plamienia są niewielkie wystarczą standardowe podpaski, które kupi Pan niemal w każdym sklepie (polecam te ze skrzydełkami - nie przesuwają się podczas chodzenia). Może Pan zakupić również wkładki higieniczne - są takie przeznaczone specjalnie do stringów (o trójkątnym kształcie), jednak są cieniutkie i ochrona może okazać się niewystarczająca.

https://terapiaslomka.wordpress.com/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy