Jak sobie ulżyć w bólu przy tej anginie?

Dzień dobry proszę o pomoc, najpierw na tylnej ścianie gardła pojawily sie białe palmy włókninowe następnie po 3-4 dniach pojawiła sie gorączka sięgająca do 39,5 następnie jeden migdał bardzo sie powiększył i jest cały biały właśnie w tym wlokniku, lewy bez zmian. Lekarz zdiagnozował angine paciorkowa wypisał antybiotyk na aquamentin i metronidazol na 10dni, jednak po dwóch dobach brak poprawy. Jak można ulżyć sobie w bólu proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

angina paciorkowa, nawet pomimo zastosowania antybiotyków nie przechodzi od razu i wymaga kilku dni odpowiedniego leczenia. W obecnej sytuacji, jeżeli objawy się nie nasilają, powinien się Pan stosować do zaleceń lekarza.

Jeżeli chodzi o sposoby radzenia sobie z bólem, to tutaj pomocnym byłyby preparaty stosowane na ból gardła. Zazwyczaj mają one formę tabletek, jednak dostępne są również specjalne płyny do płukania gardła.

Istnieją pewne domowe metody zwalczania tego schorzenia. Mowa tutaj o spożywaniu soku z malin, mleka z miodem oraz płukania gardła roztworem z szałwii lub sody oczyszczonej. Może takie sposoby pomogą ulżyć Panu trochę w bólu.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania z naszym artykułem dotyczącym anginy:

https://portal.abczdrowie.pl/angina

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.