Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak spać spokojniej oraz się wysypiać?

Witam serdecznie, Chciałem spytać jak spać spokojniej oraz się wysypiać, ponieważ od dłuższego czasu przebywam za granicą i nie ma nocy abym nie zgrzytał zębami, miał odruchów, które symulują ssanie mleka, chrząkanie, przełykanie śliny, budzenie się w nocy po parę razy oraz pocenie. Nie ukrywam, że zgrzytanie zębami jest od dawna, ale reszta w ostatnim czasie się nasiliła. Jest to bardzo niepokojące, proszę o pomoc lub jakiekolwiek wskazówki, Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam, zgrzytanie zębami tzw. bruksizm jest to jeden z symptomów podwyższonego i skumulowanego stresu, zaburzenia snu często także. Powinien Pan skorzystać z psychoterapii antystresowej, możliwa jest ona także online przez Skypa. Poza tym dentysta powinien przepisać Panu specjalnę wkładkę z plastiku lub silikonu do ust, którą wkłada się na noc. Uniemożliwia ona zgrzytanie zębami ale także rozluźnia miźnie manidbuli i maxilli co oznacza, że reduuje nieco stres.
Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy