Co jest przyczyną problemu z nadmiernym snem?

Dzień dobry. Mój chłopak ma problem z nadmiernym snem. Kiedy przychodzi ze szkoły musi położyć się spać, potrafi tak przespać nawet do następnego dnia.. jest to bardzo uciążliwe. Zrobił podstawowe badania i czekamy na wyniki, ale właściwie nie wiemy co może być tego przyczyna, i gdzie zwrócić się do leczenia.

Witam. Za mało danych, aby udzielić jakiejś sensownej odpowiedzi bądź wskazówek. Nie pisze Pani jak chłopak śpi w nocy, czy się wysypia.. Nie pisze Pani o innych aspektach jego funkcjonowania. Takie problemy mogą mieć podłoże psychologiczne, ale też somatyczne (np. związane z bezdechem sennym, nieprawidłowym funkcjonowaniem hormonalnym, itp). Warto udać się do sensownego lekarza internisty, który zbierze dokładny wywiad i zaleci odpowiednie badania. pozdrawiam

Dobry Wieczór Pani,

Jeśli podstawowe wyniki będą w normie, zalecałabym konsultację w Poradni leczenia zaburzeń snu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,

istnieje mnóstwo potencjalnych przyczyn nadmiernej senności w ciągu dnia. Może to być nieodpowiednia jakość snu w nocy, choroby somatyczne oraz zaburzenia psychiczne. Jeżeli wyniki podstawowych badań będą w normie, a problem będzie się nadal utrzymywał, to warto byłoby skorzystać z pomocy poradni zaburzeń snu.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/