Jak stosować antydepresanty przed snem?

Czy antydepresanty można przyjmować przed snem? Biorę lek Dulsevia od 5 dni i jak na razie wygląda to tak, że np. o 04:00 rano idę spać, budzę się o 10:00, żeby zażyć tabletkę i idę dalej spać. Funkcjonuję na razie w nocy, a pierwszą tabletkę zażyłem właśnie o 10:00 i dlatego tak to wygląda. Kiedy już przestawię się na dzienny tryb życia ta godzina będzie mi odpowiadać. Czy sen nie psuje mi działania leku? Konieczne jest branie go wtedy kiedy się zaczyna swój dzień?

Zdecydowanie powinien Pan spróbować przywrócić sobie fizjologiczny rytm dnia i nocy i tak dostosować leki. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.