Jak stosować Ginoring aby przesunąć krwawienie?

Witam! Stosuje krążki ginoring od 2 lat. Niestety w tym roku w okresie 21-28 maja mam bardzo ważne wydarzenie (wizyta u ginekologa dopiero w sierpniu więc nie mam jak dopytać). Chciałabym zastosować krążek od razu, bez przerwy na krwawienie. Moje pytanie jest następujące, czy po upływie 3 tygodni normalnie zastosować dalej krążek z przerwą? Czy wtedy przesunie mi się wszystko o tydzień w tył? I jak duże jest prawdopodobieństwo że wystąpi jednak krwawienie mimo braku przerwy? Wszystko jest na ulotce i zawsze dużo rozmawiam ze swoją ginekolog ale chcialabym uzyskać 100% pewności ;) dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

producent krążków Ginoring w ulotce dołączonej do opakowania umieszcza zalecenia dotyczące chęci opóźnienia krwawienia. Jednocześnie informuje, że takie postępowanie nie jest zalecane, ale można opóźnić wystąpienie krwawienia zakładając nowy system od razu po usunięciu poprzedniego. Tym samym pomijana jest siedmiodniowa przerwa.

W takiej sytuacji trzeba mieć jednak na uwadze wystąpienie krwawienia lub plamienia śródcyklicznego. Niestety nie możemy dać Pani 100% pewności, że takie krwawienie nie pojawi się w Pani przypadku. Jest to bowiem kwestia indywidualna.

Kolejne krwawienie z odstawienia pojawi się natomiast po usunięciu systemu i zrobieniu przerwy. Proszę pamiętać, że nowy system można stosować nie dłużej niż trzy tygodnie.

Poniżej umieszczamy podobne pytania wraz z udzielonymi na nie odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-miesiaczke-za-pomoca-krazkow-dopochwowych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-uzywac-krazkow-ginoring-bez-przerwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-przerwy-przy-krazku-nr.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.