Taconal a jej stosowanie

Mam przepisaną maść Taconal. Pani dr zaleciła żeby smarować ją do nosa, tymczasem w ulotce jest napisane by tego nie robić. Czy mam zaczekać na następną wizytę i nie smarować wnętrza nosa Taconalem czy raczej zastosować się do zaleceń lekarza i smarować nos? Nie wiem już co powinnam teraz robić. Chciałabym również zapytać czy w przypadku smarowania nosa Taconalem mogą wystąpić jakieś negatywne efekty uboczne? Chodzi mi o to czy może wystąpić jakiś objaw, który powinien sprawić, że powinnam przestać smarować nos Taconalem i natychmiast odstawić ten lek. Zastanawiam się czy nie pójść jeszcze raz do lekarza i nie dopytać ale z drugiej strony głupio mi, bo może to wyglądać, jakbym podważała kompetencje lekarza... Co powinnam zrobić? Czy można smarować nos maścią Taconal? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję kontakt z lekarzem zlecajacym lek, aby upewnić się co do jego stosowania,czasami używa się pewnych leków poza ich wskazaniami opisanymi w ulotce.
Pozdrawiam