Jak stosować maści na odparzenia w okolicy pieluszki?

Mój synek ma delikatne odparzenia w okolicy pieluszkowej. lekarka zaleciła maść z kwasem bornym, ale moje się go stosować. Podobno jest toksyczny. To prawda?

Proszę zakupić preparat apteczny na odparzenia skóry u niemowląt i dzieci, posiadający rekomendacje dermatologów i /lub alergologów. Jeżeli chodzi o kwas borny to wg aktualnych przepisów nie wolno stosować go w kosmetykach dla dzieci do ukończenia 3 rż., podczas gdy może być stosowany w miejscowych produktach leczniczych ( co nie jest zrozumiale).
Dlatego też w mojej opinii: dla bezpieczeństwa nie powinno się stosować kwasu bornego u dzieci do 3rż, zwłaszcza na odparzoną skórę, przez którą związki boru łatwiej przenikają i mogą wywierać ogólne działania niepożądane, a nawet toksyczne.