Nowotwór u osób młodych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie chodzi Panu o NovoRapid, czyli lek stosowany podczas leczenia cukrzycy, który zmniejsza stężenie glukozy we krwi. Preparat ten dostępny jest na receptę, a więc musi przepisać go Panu lekarz, który zna Pańską historię medyczną i jest w stanie stwierdzić, czy lek jest wskazany w konkretnym przypadku.

Przepisując lek specjalista ustala jego dawkowanie, które powinno być dostosowane do konkretnego pacjenta. Jest ono indywidualne i określa zapotrzebowanie chorego. W związku z powyższym nie możemy odpowiedzieć konkretnie na to pytanie, zwłaszcza w kontekście choroby nowotworowej. Musi Pan udać się ponownie do swojego lekarza i zapytać, w jaki sposób stosować lek NovoRapid.

Inne pytania o NovoRapid znaleźć można pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-insuline-novorapid-mozna-zastapic-inna-insulina, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-leku-forxiga-z-insulina-lantus-i-novorapid.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty