Forxiga a stosowanie insuliny Lantus i NovoRapidu

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące leku o nazwie Forxiga. Od 15 lat cierpię na cukrzycę. Ostatnio przepisano mi właśnie lek Forxiga, jednak boję się go brać, ponieważ jestem obecnie na insulinie Lantus i na NovoRapid. Czy w wyniku działania tych leków mogę mieć częste niedocukrzenia? I czy przyjmowanie tak dużej ilości leków jest bezpieczne? Próbowałam znaleźć jakieś opinie na temat leku Forxiga, poczytać o jego skuteczności oraz kwestii łączenia z innymi preparatami, ale nic nie mogłam znaleźć. Również w ulotce Forxigi nie widziałam żadnych tego typu informacji. Czy przyjmowanie tego leku w połączeniu z innymi przyjmowanymi przeze mnie preparatami jest bezpieczne czy lepszym wyjściem byłoby odstawienie któregoś leku? I czy łączenie Forxigi z innymi lekami może powodować jakieś negatywne efekty uboczne dla organizmu? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Pozdrawiam.

Witam,
Forxiga jest bardzo dobrym lekiem. Proszę go przyjmowac wg zaleceń lekarza. jeśli glikemie sie obniżą, to bardzo dobrze. Proszę wtedy stopniowo zmniejszać dawki insuliny. Do im mniejszych dawek insuliny uda się dojść, tym lepiej.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej

Jedynie w uzupełnieniu odpowiedzi udzielonej przez moją koleżankę po fachu proponuje zwiekszyć podaż płynów o ok. 0.5 do 1 l na dobę w okresie leczenia Firxigą.