Stosowanie insuliny i stopa cukrzycowa

Witam też mam problem od 2 dni biorę insulinę bo mam stopę cukrzycową rano 10 jednostek i wieczorem 10 miało mi to pomóc w gojeniu się rany ale jak widzę to zamiast spadać to mam więcej cukru jak miałem i nie wiem co z tym robić bo się nie znam na tym czy mogę podnieść dawkę insuliny. Rano wstaję mam 200 mg a po zjedzeniu 2 plasterków wędliny bez chleba po 2 godzinach 360 mg proszę o pomoc,Jurek 52 lata

Witam,
po włączeniu insuliny, należy modyfikować dawkę pod kątem wyników pomiaru stężenia cukru i ilości jedzenia. Powinien Pan się kontaktować z lekarzem co 2-3 dni do czasu ustalenia odpowiedniej dawki. Myślę, że do tej pory może Pan spokojnie zwiększyć dawkę insuliny - np. rano do 14-16j., wieczorem do 12j. Dopóki glikemie będą się powtarzać powyżej 200mg%, może Pan zwiększać dawki insuliny po 2j. co 2 dni. Oczywiście prosze przy tym jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Rana na stopie będzie goić się szybciej dopiero po unormowaniu glikemii.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej