Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ilość zażycia insuliny w ciągu dnia jest ograniczona?

Witam, cukrzyca typu 1 wykryta, ustawiona insulina szybko działająca humalog bez bazy, czy ilość zażycia insuliny w ciągu dnia jest ograniczona ? Czy ustalenie podawania podwójnej dawki insuliny z rana mam interpretować jako podawania podwójnej dawki insuliny po śnie ?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a praca

Cukrzyca to obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o cukrzycy. Dowiedz się, jak cukrzyca może wpływać na pracę.

Insulinę okołoposiłkową dawkujemy w związku z ilością przyjmowanych węglowodanów. Podstawowy przelicznik to 1 jednostka insuliny na 10 g węglowodanów. Rano zwykle zapotrzebowanie jest wyższe i wynosi 1,5 jednostki na 10 gramów węglowodanów. Należy prowadzić regularną samokontrolę glikemii w ppostaci dzienniczka samokontroli i zapisywać glikemie, ilość przyjętych węglowodanów i dawki insuliny. Dopasowanie dokładne dawek wymaga regularnych wizyt w poradni cukrzycowej. Najbliżej chyba do Bydgoszy. Mozna skorzystać z lekcji online : monitorujcukrzyce.pl

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy